Bursa Evden Eve Nakliyat Ambalajlama

Ambalajlama

Bursa evden eve nakliyat olarak kurumsal bir alt yapı ile müşteri memnuniyeti odaklı şekilde şehir içi ve şehirlerarası hizmetler vermekteyiz.

Ambalajlama Neden Önemli?

Bursa evden eve nakliyat firması bünyesinde en önemli bölümlerden biri paketlemedir. Ambalaj iyi olmadığı zaman taşınacak eşyanın kırılma olasılığı çok fazladır. Bu da beraberinde müşteri memnuniyetsizliği ve sonrasında da şirket performansının düşmesi sorununu getirecektir. Hiçbir firma bunu istemediğinden de bu sorunu önlemek için hassas şekilde ambalaj yapılmalıdır. Özellikle uzun mesafelerde bunun önemi daha da artar. Hem şehir içi hem de şehirlerarası nakliyat hizmetleri verilirken ambalaj konusunda firmamız gereken tüm hassasiyeti göstermektedir. Bunu yaparken de kullanılan paket malzemesi ve ne tür kaplar kullanıldığı, hangi ürün için nasıl bir ambalaj olması gerektiği gibi konular öne çıkar.

Hangi Eşya Nasıl Paketlenmelidir?

Eşyaların her biri farklı özellikte değerlendirilebilir. Ancak kategori açısından bir açıklama yapılırsa  kırılacak eşyalar, dayanıklı beyaz eşyalar, koltuk gibi zorlanmaması gerekenler, teknolojik cihazlar, plastikler gibi sınıflandırılabilir. Plastik malzemeler en az hasar gören eşyalardır. Bunun da temel nedeni malzemedir. Teknolojik cihazlar bir örtü yardımı ile kapatılır ve iplerle bağlanıp ambalajlanır. Koltuklar kolay yırtılabilen, çarpıldığı zaman bir bölümü göçebilen eşyalardır. Elbette özelliklerine göre değişebilir ancak çekyat benzeri koltuklarla çok büyük ve kapıdan geçmesi zor olanlar  özellikle hasar göreceği alanlar hesaplanarak poşet ve örtülerle sarılmaktadır. Ahşap dolaplar, mobilyalar, yine söküldükten sonra taşınmak üzere belli bir yerde parçalar toplanarak taşınır. Bunların sökülüp takılması sırasında gereken hassasiyet ve parça kaybının olmaması önem verilen bir konudur. Kırılacak eşyalar en sıkıntılı olan ve en özen gösterilmesi gereken eşyalardır. Kırılması çok kolay ayna, mutfak cam malzemeler, firmamız tarafından hassasiyetle taşınmakta eğer iyi paketlenmemiş ise sağlamlaştırılarak taşınmaktadır. Bazı hallerde küçük parçalar çok dağınık şekilde ev ya da ofis içinde olabilir. Bu gibi hallerde varil, kasalardan yardım alarak dağınıklık giderilmektedir. Bu uygulama ayrıca küçük eşyaların sorunsuz taşınmasında da etkilidir. Variller, kasalar etkilidir ve kalın yapısı ile koruma sağlar. Bursa evden eve nakliyat firmamız her ayrıntı için özenli çalışmalar yapar.

Kutularda Maksimum Limit

Paketleme sürecinde kullanılan kutularda limitli şekilde yükleme yapmaktayız. Yani bir kolide 30 kg. fazlası taşınmamaktadır. Genelde hafif eşyalar bu şekilde nakledilir. Ancak bu noktada taşımaya ek olarak araç içi yerleşim konusunda da hassas davrandığımızı belirtmek gerekiyor. Bursa evden eve nakliyat firmamız, yerleşim sürecinde zarar görmeyen şekilde eşyaları sıralamaktadır.